Dilan Dalgıç | Uzman Diyetisyen

Dilan Dalgıç, 2011 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olarak “Diyetisyen” unvanını almıştır. 2021 yılında aynı üniversitede Beslenme ve Diyetetik Bölümü tezli yüksek lisans sürecine başlamış ve 2023 yılı Ocak ayında başarıyla mezun olarak ‘Uzman Diyetisyen’ unvanını almıştır. Çalışma hayatında edindiği deneyimler ve yapılan güncel araştırmalara dayanarak uzmanlık tezini ‘Aralıklı ve Devamlı Enerji Kısıtlaması Uygulanan Bireylerde Beslenmenin Davranışsal ve Bilişsel Bileşenlerine ve Vücut Kompozisyonuna Etkisinin Karşılaştırılması’ konusunda yazmıştır.

Üniversite eğitimi ve sonrasındaki süreçte çeşitli hastane ve kuruluşlarda çalışmalarından sonra 2012 yılında “Delight Beslenme Eğitim ve Danışmanlık Merkezi”ni kurmuştur. Özellikle çocuklar ve yetişkinlerde ağırlık yönetimi, gebe ve emziren annelerin beslenme programları üzerine online ve yüz yüze danışan görüşmeleri gerçekleştirmektedir.

Aynı zamanda Ankara’da çeşitli özel okul ve kurumlara menü planlama ve kurumsal beslenme danışmanlığı çalışmalarını sürdürmektedir. Anne-baba ve çocukların doğru beslenme bilincini artırmaya yönelik beslenme atölyeleri ve eğitimler düzenlemektedir.

Daha Fazla

ONLINE DİYET programımızla mesafeleri aşıyoruz. Dünyanın neresinde olursanız olun yanınızdayız.

BESLENME KLAVUZU

Uzakta olmanız bizim için hiç sorun değil. Online Diyet programımızla mesafeleri de bahaneleri de aşmak mümkün.

TARİFLER

Bugüne kadar sizlerle paylaştığımız tüm tarifleri Youtube kanalımızda sizler için bir araya getirdik.

İncele

BLOG

Size fayda sağlayacağını düşündüğümüz farklı konulardaki yazılarımızı blog sayfalarımızda bulabilirsiniz.

İncele

BEDEN KİTLE İNDEKSİ

Vücut kitle endeksinizi hesaplayın.

İncele

Onlar Başardı, Sıra Sizde

BAŞARI HİKAYELERİ

TÜM YORUMLARI GÖR

Çocukluğumda hızlı ve kolay yemek anlamında “fastfood” bilmezdim; sonra fark ettim ki şimdi tek bildiğim(iz) bu oluvermiş. Ben de pek çok kişi gibi bu dev endüstrinin kolaylık ve rahatlığına kaptırmıştım ta ki kilo benim için apaçık bir sorun olana kadar. Bu noktada diyetisyene gitme kararım oldu. Benimle benzer duyguları yaşayan eşimle birlikte Dilan Hanım’a geldik. Bizim kendi yaşam ritmimize uygun önerilerde bulundu. Hatta diyet, Dilan Hanım’ın yönlendiriciliğinde oldukça keyifli bir süreçti ve kendisinin önerilerinin faydasını kısa sürede görmek çok mutluluk vericiydi. İlgisi ve nezaketi için kendisine teşekkür ediyorum; bu süreçte öğrendiklerimi ise yaşam boyu uygulayacağım.

A...

Dilan hanıma yaklaşık 2 ay boyunca gittim ve toplamda kas kütlemi koruyarak 10 kilo yağ verdim. Benimle çok iyi ilgilendi, her soruma, sorunuma yardımcı oldu ve diyet yapmanın, yediklerimin üzerimde olan etkilerini daha iyi anlamama yardımcı oldu. Çok memnun kaldım :D

Ö...

Yıllardır kilo vermeye çalışan fakat o istikrara bir türlü ulaşamamış bir danışandım. Dilan hanım’ın hayatıma uyum sağlayan beslenme listeleri ile diyet yapmayı değil bunu yaşam tarzım halime getirmeyi öğrenerek fazla kilolarımı vermeyi başardım. Güler yüzlülüğü ve nezaketi için de kendisine ayrıca teşekkür ederim.

H...S

Yıllardır kilo vermeye çalışan fakat o istikrara bir türlü ulaşamamış bir danışandım. Dilan hanım’ın hayatıma uyum sağlayan beslenme listeleri ile diyet yapmayı değil bunu yaşam tarzım halime getirmeyi öğrenerek fazla kilolarımı vermeyi başardım. Güler yüzlülüğü ve nezaketi için de kendisine ayrıca teşekkür ederim.

H...S

Instagram Ailemize Katılın

YouTube Kanalımıza Göz Attınız mı?