Emzirme Dönemi Beslenme Uygulamaları

Bebeğin 2 yaşına kadarki süreçte yapılan uygulamalar onun fiziksel ve zihinsel gelişimini tamamlaması ve ilerleyen yaşlarda kronik hastalıklardan korunması için oldukça önemlidir. Çocuklukta edinilen sağlıklı alışkanlıklar, onları bir ömür koruyabilir.

★ Emzirme Dönemi Beslenme

Yaşamın her anında olduğu gibi sağlıklı bir hamilelik dönemi sonrasında anne ve bebek sağlığını korumak için emzirme dönemi ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış beslenme programı takip etmeniz önemlidir. 

Emzirme döneminde annenin beslenme eğitimi anne sütünün devamlılığı ve anne sütü kalitesinin artırılması yönünde oldukça önemlidir. Yeni doğum yapan annelerin bebek ve kendi öz bakımlarını yaparken yeterli ve sağlıklı beslenmeleri için pratik, besleyici ve süt artırıcı seçimler yapmaları gerekir. Bu dönemde sağlıklı beslenmek aynı zamanda ağırlık artışı, insülin direnci, kan lipit profilinde bozulmalar gibi pek çok sorunun önlenmesinde önemli rol oynar. Bu dönemde annenin ihtiyaçlarını karşılayacak besin öğelerini içeren, pratik ve anne sütü artırıcı beslenme planları ile kişiye özel uygulamalar yapılabilmektedir.

Emzirme dönemi beslenme danışmalığında  amacımız;

✓ Bebeğinizin sağlıklı gelişimini sağlamak,
✓ Anne sütünün kalitesini ve miktarını arttırmak,
✓ Optimal emzirme süresini desteklemek,
✓ Annenin yeterli beslenerek sağlıklı vücut ağırlığına ulaşmasını sağlamak
✓ Bebeğinizin sağlıklı ağırlık kazanımını desteklemektir.

Emzirme dönemi beslenme danışmanlığı hakkında bilgi ve randevu almak için tıklayınız.